Browser-Update.org

Ett initiativ av webbutvecklare för att informera om webbläsaruppdateringar

Statistik

220 515 webbsidor använder scriptet från Browser-Update.org.

80 834 263 besökare har uppdaterat sin webbläsare.

Webbläsaruppdateringar

Från Till
Chrome Chrome 40693731
Chrome Firefox 6093677
IE/Edge Chrome 4700751
Firefox Firefox 3521020
IE/Edge Firefox 2533697
IE/Edge IE/Edge 2056538
Safari Safari 1724070
Safari Chrome 981897
Chrome Opera 754306
Safari Firefox 590590
Firefox Chrome 533190
Other Chrome 411800
IE/Edge Opera 402502
Opera Opera 315713
Other Firefox 206447
Chrome IE/Edge 196449
Opera Chrome 112276
Safari Opera 104264
Firefox Opera 104203
Other Opera 101477
Opera Firefox 96076
Other Safari 50659
Firefox IE/Edge 42982
Other IE/Edge 37113
IE/Edge Safari 26816
Safari IE/Edge 13646
Opera IE/Edge 13473
Chrome Safari 11878
Firefox Safari 11013