Browser-Update.org

Et initiativ fra webdesignere som informerer brugerne om browser-opdateringer

Statistik

193 479 websites benytter sig af Browser-Update.org scriptet.

61 238 607 besøgende har allrede opdateret eller udskiftet deres browser.

Browser opdateringer

Fra Til
Chrome Chrome 28438814
Chrome Firefox 4676353
IE/Edge Chrome 4296243
Firefox Firefox 2975397
IE/Edge Firefox 2403230
IE/Edge IE/Edge 2056538
Safari Chrome 792018
Chrome Opera 681348
Safari Safari 657492
Safari Firefox 524850
Firefox Chrome 442041
Other Chrome 411800
IE/Edge Opera 377663
Opera Opera 260428
Other Firefox 206447
Chrome IE/Edge 196449
Other Opera 101477
Safari Opera 97343
Firefox Opera 93115
Opera Chrome 90830
Opera Firefox 85992
Other Safari 50659
Firefox IE/Edge 42982
Other IE/Edge 37113
IE/Edge Safari 26790
Safari IE/Edge 13646
Opera IE/Edge 13473
Chrome Safari 11841
Firefox Safari 11006